Shpejtoni cdo program sipas ketij procesi

  Share
  avatar
  ak47***
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 23
  Poenat : 806
  Reputacioni : 6
  Vendndodhja : AHT-Crews
  Numri i postimeve : 300

  Shpejtoni cdo program sipas ketij procesi

  Mesazh nga ak47*** prej Sat Jan 23, 2010 9:11 pm

  1.Hapeni programin te cilin doni te shpejtoni
  dhe shtypeni CTRL - ALT - DELETE dhe do tju hapet
  Task Manager shkoni tek Tabi PROCESSES dhe p.sh ke hap Winampin dhe
  dhe do ta gjeni me emrin winamp.exe(demethene me prapashtese .exe) klikoni mbi te me te djathten e mausit
  dhe shkoni tek SET PRIORITY dhe zgjidhni HIGHT ose LOW i kuptoni kto ( me e shpejta dhe me e ngadalshmja) ka edhe opcione te tjera......ktu klikon njeret nga opcionet hapet njer dritare ku shkrun Warning ju klikoni OK

  Per te verejt ndryshimin do levizjani winampin neper desktop dhe do te shihni se
  sa shpejt do te leviz pa mos u bllokuar dhe gjithashtu hapet shpejt....................


  __________________________________________________________________________________________________________
  [You must be registered and logged in to see this image.]

   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:34 pm