Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje

  Share
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 30, 2010 2:41 pm

  Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje 
  Se pari te ju spjegoje se qka eshte DoS ?

  Denial of Service (DoS) jane sulme te ashpra ndaj nje kompjuteri i vetem , ose nje website ,qe te pengoje qllimisht punen e tyre.

  Qka ju nevoitet ?
  1- Command Prompt (CMD ose DOS) te cilin qdo windows e ka LOL.
  2- Ip-Addressa e faqes te ciles doni tja msyni ;D.

  Lind pyetja se si te marr IP te nje site qe po du me ja ba DoS ?
  kush nuk din skeni qa te habitni ne kete pjese se eshte lehte dhe do te ju spjegoj se si ta beni kete !
  -Shkoni ne CMD(command prompt) dhe aty shkruani :
  Kodi:
  nslookup emri i site-it
  psh:
  Kodi:
  nslookup [You must be registered and logged in to see this link.]
  Do te ju del aty pak me poshte tani IP adresa e shenjestres

  OK nese keni shku sipas hapat mire , atehere do te jeni gati te sulmoni nje faqe apo Server

  -Ne CMD shkruani kete kode qe te sulmoni :
  Kodi:
  ping IP e faqes -l 65500 -n 10000000 -w 0.00001
  -n 10000000= kjo eshte vlera e DoS attemps-ave mund ta ndryshoni mvaret sa doni me ba ju se sa shpesh me qu kerkese aty ne faqe .

  IP e faqes kete text e zvendesoni me IP te faqes te ciles ja keni nxjerr .

  -w 0.00001 = Kjo eshte koha qe duhet te pritet pas nje sulmi te PIngut

  Verejtej :
  Mos i largoni -l, -n dhe -w nga komanda sepse atakimi juaj nuk do te jete i efektshem.


  Ky tutorial u krijua nga une , per qellim te aftesimit te njerzve rreth Hacking-ut
  Shpresoj se do te ju pelqen tutoriali ,

  P.S
  1. Ju kisha lut edhe pse kam shenuar aty [You must be registered and logged in to see this link.] Une e morra si shembull... te mos perovni ta sulmoni sepse eshte nje faqe e cila nuk meriton ta sulmoni.
  2. Ju duhet ta keni pingun me te mire sesa webfaqja qe doni ta sulmoni
  3. Pas nje kohe te gjate te webit nen sulm. Serveri mund t'i digjet.. i kallet shqip Razz
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 30, 2010 2:42 pm

  Preferoj te mos e provoni asnje website shqipesidomos aht-crews.tk
  avatar
  Zone-X
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 138
  Reputacioni : 0
  Numri i postimeve : 64

  Re: Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje

  Mesazh nga Zone-X prej Sat May 08, 2010 1:41 pm

  e pse mos me provu neper weba tjer pse nuk e preferon

  Sponsored content

  Re: Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:48 pm