Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NAS lanson dy serverë të rinj

    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    NAS lanson dy serverë të rinj Empty NAS lanson dy serverë të rinj

    Mesazh nga h0Ax b00ter Wed Feb 03, 2010 6:09 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]


    NAS lanson dy serverë të rinj

    Si pjesë e performancës së tij agresive në tregun evropian Thecus ka lansuar dy serverë ekonomik NAS nga pikëpamja e shpenzimit të energjisë dhe të favorshëm.
    Dy modelet Thecus kanë nga dy disqe të cilët largohen, gjersa janë emëruar N2200 dhe N0204 miniNAS.
    Modelet e reja përfshijnë shumë tipare që e thjeshtojnë punën e përdoruesit, për të përmirësuar të dhënat e sigurisë dhe lehtësojnë ndarjen e përmbajtjeve multimediale dhe më tepër.
    Më e rëndësishmja, shpenzimi i energjisë elektrike është veçanërisht e ultë, gjithsej 11 W, që nënkupton që as puna 24 orëshe nuk do të jetë problem. NAS Serverët e rinj të vegjël janë zëvendësim i shkëlqyer për desktopët me funksione të ngjashme.

    Një nga karakteristikat më të rëndësishme të N0503 dhe N4200 është përkrahja për disqe të forta të formateve të ndryshme. Përveç kësaj, serverët kanë reagim të shpejtë të sistemit si dhe karakteristika të shkëlqyera gjatë transferimit të dhënave, që vijnë si rezultat i procesorit të Intel dhe porteve Ethernet Dual prej një gigabitësh të integruar në të.
    Përveç disqe të shumta, serverët e Thecus ofrojnë mbështetjen e sistemeve më shumta të formateve si XFS, ext3 dhe ZFS. Modeli N4200 është rezistues dhe ndaj dështimeve të rrymës, pasi që ka një bateri të integruar në të për raste emergjente.

      Ora është Thu Mar 28, 2024 7:22 pm