Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Google ndihmon Wikipedian

    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Google ndihmon Wikipedian Empty Google ndihmon Wikipedian

    Mesazh nga h0Ax b00ter Thu Feb 18, 2010 5:30 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]


    Google ndihmon Wikipedian

    Tabori i gjigantit të internetit i është bashkuar katër milionë tjerëve të cilët gjatë vitit fiskal kanë paguar para për rrjetin online “shoqëror” – encikopledinë Wikipedia. Megjithatë, donacioni i Google dallon shumë prej të tjerëve.
    Google ka vendosur që me donacionin e vet të përfshihet në punën e shoqatës Wikipedia Foundation e cila si pjesë të saj ka enciklopedinë më të popullarizuar në internet. Llogaria e Wikipedias me pagesën e Google është për dy milionë më e pasur.
    Para afërsisht gjashtë muajsh Wikipedia ka pranuar edhe dy milionë dollarë tjera nga bashkëthemeluesi i eBay, Pierre Omidyar.
    Me donacionin e fundit të Google shuma e përgjithshme e pagesave të cilat Wikipedia i ka pranuar gjatë këtij viti fiskal është ngjitur në 10.6 milionë dollarë, që është afro 20 për qind më shumë sesa në vitin paraprak.
    Me këto donacione Wikipedia do të vazhdojë që të mirëmbaj enciklopedinë e vet online pa shitur hapësirë reklamimi brenda faqeve të shumta të saj.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

      Ora është Fri Apr 19, 2024 9:43 am