Ku skojn filet e fshira.....Si ti rikthejm ato.....

  Share
  avatar
  Zone-X
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 138
  Reputacioni : 0
  Numri i postimeve : 64

  Ku skojn filet e fshira.....Si ti rikthejm ato.....

  Mesazh nga Zone-X prej Sun Feb 21, 2010 1:44 pm

  Së pari pasi ti fshiejm filet ato shkojn ne shporten e kompjuterit nga
  e cila mund ti kthejm me lehtesi.Por nese ato i fshijm edhe nga
  shporta, ato zhvendosen ne nje pjes te hardiskut.Kjo pjes e hardiskut i
  grumbullon keto file dhe folldera, te cilat i ruan ne nje sektor afer
  hardiskut i cili perdoret nga sistemi operativ, keto file jan te pa
  dukshme per sistemin operativ dhe eventualisht pas nje kohe mbi to do
  te shkruhen te dhëna te reja.
  Por fatemirsisht ne internet ekistojn disa programe te cilat ju mundesojn rikthimin e tyre.
  Mirepo mundesia e rikthimit te ketyre fileve mvaret nga koha e qe prej kur i keni fshir ato file
  nese ato jan fshir para nje kohe te shkurter mundesia e rikthimit te
  tyre eshte me e madhe, por nese kalon nje koh e gjat ato mund te jen
  rishkriar dhe nuk do te mund ti ktheni.
  Nganjeher ju mund te riktheni file te cilat nuk jan rishkruar plotesisht.

  Programe per rikthimin e tyre ka mjafte ja nje prej tyre


  Kodi:
  [You must be registered and logged in to see this link.]
  [You must be registered and logged in to see this image.]
  avatar
  h0Ax b00ter
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 22
  Poenat : 498
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : @ AHT
  Numri i postimeve : 249

  Re: Ku skojn filet e fshira.....Si ti rikthejm ato.....

  Mesazh nga h0Ax b00ter prej Sun Feb 21, 2010 1:47 pm

  Nice tuto koka Wink
  avatar
  Zone-X
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 138
  Reputacioni : 0
  Numri i postimeve : 64

  Re: Ku skojn filet e fshira.....Si ti rikthejm ato.....

  Mesazh nga Zone-X prej Sun Feb 21, 2010 1:47 pm

  thanks Rinnohacker

  Sponsored content

  Re: Ku skojn filet e fshira.....Si ti rikthejm ato.....

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:53 pm