Firefox humb përqindje në treg

  Share
  avatar
  chipsii
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 26
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : Hacke'D
  Numri i postimeve : 11

  Firefox humb përqindje në treg

  Mesazh nga chipsii prej Mon Mar 01, 2010 10:18 pm

  [You must be registered and logged in to see this image.]


  Për të tretin muaj me radhë, edhe shkurti nuk ka qenë pozitiv
  për Mozilla Firefox i cili për po vazhdon të pësoj humbje të
  pjesëmarrjes në tregun e shfletuesve të internetit.
  Sipas të
  dhënave të kompanisë për analiza NetApplications, gjatë muajit shkurt
  Firefox ka humbur 0.2 për qind të pjesëmarrjes në treg, me të cilën gjë
  tani ka rënë në 24.2 për qind të pjesëmarrjes së përgjithshme.
  Në anën tjetër, shfletuesi Google Chrome për të 16-tin muaj me radhë
  po shënon rritje të pjesëmarrjes, e gjatë muajit shkurt është rritur
  për 0.4 për qind, prandaj aktualisht ka 5.6 për qind të tregut të
  përgjithshëm të shfletuesve.
  Prijës në këtë treg ende mbetet shfletuesi Internet Explorer i
  kompanisë Microsoft me pjesëmarrje prej 61.2 për qind, mirëpo sikur
  edhe Firefox edhe ky shfletues ka shënuar një rënie të vogël.
  Shfletuesi Safari i kompanisë Apple po ashtu ka shënuar një rënie të
  vogël dhe tani ka 4.4 për qind, derisa Opera vazhdon të mbajë
  përqindjen e saj prej 4.2 në këtë treg.

   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:31 pm