Windows XP pa Internet Explorer 9

  Share
  avatar
  chipsii
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 26
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : Hacke'D
  Numri i postimeve : 11

  Windows XP pa Internet Explorer 9

  Mesazh nga chipsii prej Sun Mar 21, 2010 7:34 pm

  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Udhëheqësit e kompanisë Microsoft kohë më parë kanë deklaruar
  se shfletuesi i cili pritet të paraqitet Internet Explorer 9 nuk do të
  mund të përdoret në sistemin operativ Windows XP, por edhe nuk kanë
  thënë se kur IE9 do të paraqitet.
  Gjatë mbajtjes së
  konferencës Mix10, një prej drejtorëve të përgjithshëm të kësaj
  kompanie por edhe një prej programuesve kryesorë, Dean Hachamovitch, ka
  theksuar se për përpunimin e shfletuesit modern është i domosdoshëm
  edhe sistemi modern operativ dhe në rastin e sistemit të moshuar XP nuk
  ka qenë e mundur përdorimi dhe përshtatja e produktit të ri prandaj
  edhe nuk do të përdoret në të, është theksuar në konferencën për shtyp
  me rastin e ngjarjes Mix10.

   Ora është Tue Nov 20, 2018 11:32 pm