Edhe dy pjesëtarë të ri të familjes VAIO nga Sony

  Share
  avatar
  chipsii
  Moderator
  Moderator

  Poenat : 26
  Reputacioni : 0
  Vendndodhja : Hacke'D
  Numri i postimeve : 11

  Edhe dy pjesëtarë të ri të familjes VAIO nga Sony

  Mesazh nga chipsii prej Wed Mar 24, 2010 1:36 am

  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Sony ka vendosur të plotësojë paletën e laptopëve të vet VAIO
  me dy modele të reJa. Ai me shenjën dalluese E Series 14 është i
  dedikuar për përdoruesit në lëvizje, derisa modeli me shenjën E Series
  17 do t’u përmbushë nevojat e atyre që kërkojnë multimedia me
  definicion të lartë.
  Specifikë e të dy modeleve të
  paraqitura së fundi është në tastin e integruar WEB i cili mundëson
  qasjen në internet pa pasur nevojë të futet në funksion i tërë sistemi
  i pajisjes.
  Të dy modelet përmbajnë procesorë Intel Core, deri në maksimalisht 4
  gigabajt memorie punuese, deri në 1 terabajt hapësirë pune si dhe
  grafikë ATI Mobility Radeon serie 5000 për riprodhim të përmbajtjeve
  multimediale me definicion të lartë - HD.
  Sony VAIO me ekrane të diagonaleve prej 14, respektivisht 17 inç
  vijnë me ngjyra “të lumtura”, me kontrast të lartë dhe ndriçim LED të
  prapavijës si dhe me sistemin operativ Windows 7 Home Premium.
  Modeli E 14 në treg vjen në fillim të muajit prill, derisa modeli me
  shenjën E 17 do të paraqitet qysh në fundin e këtij muaji me çmime tani
  për tani të panjohura.

   Ora është Wed Oct 24, 2018 12:28 am