Bej Pc tuaj Me te shpejt

  Share
  avatar
  ak47***
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 23
  Poenat : 806
  Reputacioni : 6
  Vendndodhja : AHT-Crews
  Numri i postimeve : 300

  Bej Pc tuaj Me te shpejt

  Mesazh nga ak47*** prej Sat Jan 23, 2010 8:40 pm

  Bej Pc tuaj Me te shpejt

  Shkojm

  start > run > Shkruaj regedit dhe ENTER
  Hapet Dritarja Regedit Pastaj Shkoni :


  HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters
  Tani Gjeni :
  --EnablePrefetcher--
  aty e keni 3 Ju beneni 5.
  Pasi ta Kryeni ne Regedit ristartoni Kompjuterin..


  __________________________________________________________________________________________________________
  [You must be registered and logged in to see this image.]

   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:56 pm