Si me hi ne PC te dikujt

  Share
  avatar
  Vizitor
  Vizitor

  Si me hi ne PC te dikujt

  Mesazh nga Vizitor prej Sat Jan 23, 2010 8:42 pm

  Hyn ne PC te dikujt permes CMD-se

  Per te hy ne kompjuter te dikujt permes CMD-se ateher ju duhet me pas rrjetin LAN (Local Area Network), apo mund ta perdorni ne internet caffe.

  Shko Start pastaj RUN aty shenojm cmd

  Pastaj do u hapet nje dritare prompt

  pastaj aty shenoni telnet dhe klikoni enter

  pastaj shenoni shkronjen o dhe klikoni enter

  posht saj e shenon keshtu http://10.52.58.210/c$ dhe klikoni enter (ju e ndryshoni iP-ne)

  nese ai kompjuter eshte ndez ateher do del connecting.... dhe do qaseni dhe mund te shikoni ndonje folder sharing etj etj...met mira, pra ju e perdorni kete metod veq tek Ip-ja e jep Ip ndryshe......

   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:24 pm