Si te ndryshojme IP i kompjuterit

  Share
  avatar
  ak47***
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 23
  Poenat : 806
  Reputacioni : 6
  Vendndodhja : AHT-Crews
  Numri i postimeve : 300

  Si te ndryshojme IP i kompjuterit

  Mesazh nga ak47*** prej Sat Jan 23, 2010 8:46 pm

  ne kete tutorial do te ndryshojme IP i kompjuterit
  (ndryshimi i IP behet per shkaqe te ndryshme si fshehje per vendodhjen , per heqjen e banneve etj)

  01. klikojme te "Start"
  02. klikojme "Run"
  03. shkruajme "command" dhe enter ose ok
  04. na shfaqet nje tabele e MSDOS prompt
  05. shkruani fjalen ne kllapa (ipconfig /release) dhe enter
  06. shkruani exit dhe ok
  07. klikoni me te djathten ne "Network Places" ose "My Network Places"
  08. klikoni properties
  09. klikoni me te djathten tek "Local Area Connection" dhe me pas klikoni "properties"
  10. Dy-here klik ne "Internet Protocol (TCP/IP)" dhe zgjidhni "General"
  11. klikoni tek "Use the following IP address" under the "General"
  12. krijoni nje adrese IP te re .
  13. shtypni butoni -tab- dhe "Subnet Mask" do te plotesohet automatikisht.
  14. klikoni "Ok"
  15. perseri klikoni "Ok"
  (ju shfaqe perseri tabela e "Local Area Connection")
  15. Klikoni m ete djathten ne "Local Area Connection" dhe shkoni perseri Properties.
  16. klikoni tek "TCP/IP" opsionet
  17. kete here klikoni "Obtain an IP address automatically"
  19. klikoni ok dhe perseri klikoni ok
  20. Tani IP juaj u ndryshua


  __________________________________________________________________________________________________________
  [You must be registered and logged in to see this image.]

   Ora është Sun Dec 16, 2018 6:38 pm