Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Symbian para Androidit?

    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Symbian para Androidit? Empty Symbian para Androidit?

    Mesazh nga h0Ax b00ter Wed Jan 27, 2010 2:46 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]


    Symbian para Androidit?

    Sipas analizës së kompanisë së hulumtimeve IDC, Symbian deri në vitin 2013 do të duhej të jetë sistem dominues operativ në telefona të mençur, para atij Android.
    IDC e bazon parashikimin e vet në pozicionin jashtëzakonisht të fuqishëm të Nokias e cila e përdorë sistemin Symbian në pajisjet e saja dhe faktit se edhe më tutje mbetet prodhuesi më i suksesshëm i telefonave të mençur dhe atyre “të marrë”.
    Vendi i dytë do t’i takoj Androidit i cili do të duhej të tejkalonte sistemin operativ Windows Mobile, derisa pajisjet me Blackberry do të janë në vendin e katërt.
    [You must be registered and logged in to see this image.]
    Sipas kësaj analize, Apple iPhone do të mbetet i pesti deri në vitin 2013 sa i përket shpërndarjes së tij, por kur merret parasysh shitja në rritje e Apple iPhone, dihet kush është fituesi i vërtetë, e për më shumë kur pritet edhe shitja e 68 milionë pajisjeve tjera nga kjo kompani.
    Pritet që të rritet edhe depërtimi në treg edhe i pajisjeve me ndonjë prej versioneve të gjenerike të Linux, si dhe ato të bazuara në sistemin webOS.

      Ora është Mon Apr 29, 2024 4:09 pm