Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Numri i përdoruesve të Twitter ndalon në 75 milionë

    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Numri i përdoruesve të Twitter ndalon në 75 milionë Empty Numri i përdoruesve të Twitter ndalon në 75 milionë

    Mesazh nga h0Ax b00ter Wed Jan 27, 2010 2:47 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]


    Numri i përdoruesve të Twitter ndalon në 75 milionë

    Para disa ditësh të HubSpot i ka publikuar të dhënat statistikore për rrjetin dhe shërbimin për mikroblogje Twitter, e tani këto të dhëna i plotësojnë ato të analistëve të kompanisë RJMetrics.
    Sipas të dhënave të HubSpot, gjatë tetorit numri i përdoruesve të Twitter ka qenë vetëm 3.5 për qind, që është rënie e theksuar nëse krahasohet me 13 për qind sa ishte shtatë muaj më herët. Analistët e RJMetrics janë diç më konkret dhe si numër të përgjithshëm të Twitter theksojnë të jetë 75 milionë.
    Si muajin me rritjen më të madhe të përdoruesve në RJMetrics e theksojnë muajin korrik të vitit të kaluar, kur në këtë shërbim janë regjistruar rreth 7.8 milionë njerëz, e tani janë 6.2 milionë.
    Në RJMetrics theksojnë se shumica e llogarive në Twitter janë joaktive, që përshtatet me të dhënën që gjatë muajit dhjetor së paku një porosi të statusit kanë shkruar vetëm 17 për qind të përdoruesve.

      Ora është Sun May 19, 2024 10:02 am