Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ovi Maps – një milion shkarkime brenda javës

    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Ovi Maps – një milion shkarkime brenda javës Empty Ovi Maps – një milion shkarkime brenda javës

    Mesazh nga h0Ax b00ter Thu Feb 04, 2010 2:57 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]


    Ovi Maps – një milion shkarkime brenda javës

    Tabori i gjigantit finlandez Nokia ka raportuar se prej paraqitjes së navigacionit pa pagesë për pajisjet e kësaj kompanie Ovi Maps është shkarkuar 1.4 milionë herë, gjersa kufiri prej një milion është thyer brenda vetëm një jave.
    Suksesi i versionit pa pagesë të navigacionit Ovi Maps është pjesë e strategjisë së Nokia për etablim në tregun mobil, navigacionit dhe shërbimeve lokale, e si po qëndrojnë hesapet, mirë po ju ecën.
    Sa u përket shteteve të veçanta, Nokia thekson se deri më 31 janar aplikacionin e kanë shkarkuar më së shumti përdorues nga Kina, Italia, Britania e Madhe, Gjermania dhe Spanja, derisa më së shumti është shkarkuar në pajisjet Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 dhe Nokia E72.
    Ovi Maps mund të gjendet në mbi 180 shtete, përderisa me navigacion rrugor janë mbuluar 74 shtete dhe atë në 46 gjuhë të ndryshme.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

      Ora është Mon Apr 29, 2024 12:05 am