Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht

    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht Empty Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht

    Mesazh nga h0Ax b00ter Thu Feb 04, 2010 8:30 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]


    Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht

    Fotografitë e para të fabrikës të Kias së re Sportage janë shfaqur në internet, e modeli i ri i këtij prodhuesi korean do t’i paraqitet publikut në panairin e automjeteve në Gjenevë më 2 mars të këtij viti, kur do të bëhen të njohura edhe detaje më të shumta teknike.
    Duke paraqitur dinamikë të re vizuale, mbi të gjitha Kia e re ka dizajn të lehtë sportiv me tipare kryesore të një automjeti SUV.
    [You must be registered and logged in to see this image.]
    Një pjesë të madhe të komponentëve kjo Kia i ndan me automjetin Hyundai iX/35/Tuscon, e pamje atraktive është vepër e dizajnuesit Peter Schreyer. Linjat e modelit Sportage janë më bashkëkohore dhe më të freskëta, e nën karroceri fshihet teknika moderne.
    [You must be registered and logged in to see this image.]
    Shitja e këtyre automjeteve do të nis në gjysmën e dytë të këtij viti dhe do të ketë në ofertë disa motorë benzinë prej dy litrash dhe atyre me naftë.
    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht Empty Re: Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht

    Mesazh nga h0Ax b00ter Thu Feb 04, 2010 8:33 pm

    Formen e perafert me Audi Q5 e ka per mendimin tim
    h0Ax b00ter
    h0Ax b00ter
    Administrator
    Administrator


    Male Age : 28
    Poenat : 498
    Reputacioni : 0
    Vendndodhja : @ AHT
    Numri i postimeve : 249

    Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht Empty Re: Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht

    Mesazh nga h0Ax b00ter Thu Feb 04, 2010 8:35 pm

    Formen e audi Q5 e ka ashtu me duket mua e juve nuk e di

    Sponsored content


    Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht Empty Re: Kia Sportage shfaqet edhe zyrtarisht

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora është Sun May 19, 2024 12:35 pm