Krijo user te padukshem ne Windows

  Share
  avatar
  ak47***
  Administrator
  Administrator

  Male Age : 23
  Poenat : 806
  Reputacioni : 6
  Vendndodhja : AHT-Crews
  Numri i postimeve : 300

  Krijo user te padukshem ne Windows

  Mesazh nga ak47*** prej Sat Jan 23, 2010 8:35 pm

  Sigurisht shume prej jush keni deshiruar te krijoni nje user te ri per te cilin akush mos ta dije qe egziston.

  Kjo mund te behet keshtu:

  Shkojme ne Regestriy Editor qe mund ta hapni nga Start>Run>regedit>OK

  Ne dritaren e hapur ne anen e majte shkoni ne :

  HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows NT>Current Version>Winlogon>SpecialAccounts>User List
  Tash ne hapsiren ne anen e djathe klikoni me tastin e djathe te mausit dhe shkoni New>DWORD Value

  E emroni saktesisht si eshte i emruar useri dhe klikoni 2 here mbi te ku do te jepni vleron numerike (0 apo 1),

  Nese deshironi qe te shfaqni userin ne logon screen jepni vleren 1.

  Nese deshironi te fshihni userin nga logon screen jepni vleren 0


  __________________________________________________________________________________________________________
  [You must be registered and logged in to see this image.]

   Ora është Sun Dec 16, 2018 7:19 pm